פבר26

אביב הגיע פסח בא!

לפי הרפואה הסינית כולנו נולדנו עם סך כוחות מסויים, הנקרא "ג'ינג". כדי לא לכלות כוחות, עלינו לשמור על עצמינו עם אוכל טוב, שינה מספקת וכו'…
כנשים ובמיוחד כאמהות, תמיד יש עוד ועוד מה לעשות ומאוד קל TO OVER DO IT , ואם עוברים את סך הכוחות שיש לנו לאותו יום, הג'ינג מתחיל להתכלות... אתן מכירות את זה שהולכים לישון בלילה ממש מתמוטטים למיטה?
זה כי עשינו יותר מדי! גמרנו את הכוחות שהוקצבו לנו לאותו יום וגם לקחנו ממאגר הג'ינג שכתבתי עליו… אולי הלידה הזו בגיל מבוגר יותר, גרמה לי להבין ולהרגיש שהכוחות בעצם מוגבלים, וצריך לכלכל מעשים ולחשוב על מה אני בוחרת להשקיע את הכוחות שלי. אני מעדיפה לטפל בתינוק החדש בשמחה ושיהיה לי נחת לשאר בני המשפחה מאשר לקחת על עצמי פרוייקטים נוספים כארגון המחסן מחדש או משהו אחר שאינו באמת הכרחי כרגע…
זה גם מחבר אותנו עם פסח וניקיונות.

נקיון זה גם לנקות את המיותר.
אם לוקחים את סך הכוחות (ולא רוצים להכנס ל'מינוס'), אז צריך לנפות או 'לנקות' את מה שמיותר.
זאת אומרת לעשות מה שהכי חשוב לפי סדר עדיפויות ולוותר על מה שכרגע  אי אפשר לעשות.
אשה שהצד המלכותי גלוי בה, שומרת על הכוחות שלה ותגיע  לפסח בשמחה, באנרגיה חיובית ובמלכות.


עוד עניין שנוגע לי ורוצה לשתף אותכן- חומרי הניקוי.
גם שם אפשר לנקות את המיותר. בסופרמרקט גורמים לנו להרגיש שהכרחי לנו חומר ניקוי אחר לכל רהיט ופינה בבית.
הם כולם ריחניים, נוצצים ובמבצע, אבל תקשיבו לזה טוב - קראתי שהזיהום אויר הכי גדול נמצא בעצם- בבית שלנו!
חומרי הניקוי, הפלסטיקים (ועוד חומרים שמרססים לפי החוק על שמיכות ,כריות,שטיחים וכו'..) משתחררים  לאויר ויוצרים אצלינו בבית זיהום של כימיכלים. זה שינוי קטן, אבל בריא לכולנו אם נצליח באביב הזה לעשות ניקיון בשמחהובבריאות.

אין צורך ב-10 סוגי חומר ניקוי שונים שמזיקים לנו. זה מיותר. אפשר לצמצם את השימוש בחומרים מזיקים ובמקום זה לקנות בקבוק של סבון כלים אקולוגי 'אקובר' ולנקות איתו כמעט את הכל (חלונות,רצפות,ארונות וכו,...) לזורמות בעניין- חומץ וסודה לשתיה מחליפים הרבה חומרי ניקוי (ואפשר להוסיף כמה טיפות של תמצית אתרית לבנדר או לימון לחיטוי, ואז בכלל יש חגיגה ריחנית ובריאה בבית).

מאחלת לכולנו אביב של התחדשות, ניקיון אמיתי מהמיותר וממה שלא גורם לנו להרגיש נהדר